O nas 7


Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, a właściwie między Tatrami a Ojcowskim Parkiem Narodowym, w słynnym mieście Kraka, żyła sobie Rodzinka, która uwielbiała podróżować i cieszyć się życiem. Na początku był Tata Andrzej i Mama Basia, potem pojawił się Kacper, Konrad i Kaja.
Rodzinka mieszkała wygodnie, Rodzice mieli swoje zajęcia, a dzieci przedszkola lub żłobki. Często wybierali się na wycieczki, jednak marzyli o długiej podróży, podczas której nie trzeba się spieszyć i można odwiedzać małe, zapomniane miejscowości. Aby nieco zaspokoić głód podróżniczy Rodzinka użyczała swojej kanapy podróżnikom z różnych zakątków świata, którzy spędzali kilka dni w domu Rodzinki i opowiadali o egzotycznych krainach, w których byli.

Pewnego dnia Rodzice dowiedzieli się, że ich dotychczasowe zajęcia się kończą. Nie będą już pracować tam, gdzie dotychczas. Mama się zasmuciła, bo oto zaraz na świecie miała pojawić się najmłodsza Kaja. Natomiast Tata ucieszył się i powiedział: „Jedziemy do Ameryki Południowej”. Oczywiście Mama Tacie nie uwierzyła, ale już 3 miesiące później Tata kupił 5 biletów lotniczych w jedną stronę do Quito, stolicy Ekwadoru, a 6 miesięcy później cała piątka siedziała w samolocie i czekała na moment lądowania na gorącej ziemi Ameryki Południowej.

Salar de Uyuni - spacer po solnej pustyni

Salar de Uyuni – spacer po solnej pustyni

3dzieciaki2plecaki to blog o podróżowaniu z dzieciakami. Jako niepoprawni marzyciele i pasjonaci powolnych podróży, chcemy pokazać na blogu, że z dziećmi podróżować się da, a nawet trzeba. Udało nam się zrealizować kilka wypraw wakacyjnych (Meksyk, USA, Indonezja) oraz jedną długą – 8-miesięczna wyprawę kamperem po Ameryce Południowej. Po tej przygodzie zakochaliśmy się w podróżowaniu kamperem. Po wakacyjnych wojażach po Pribałtyce powoli zaczynamy planować kolejny, kilkumiesięczny wypad przez Azję … być może dookoła świata?

Dużo się nauczyliśmy o podróżowaniu i chętnie dzielimy się tą wiedzą. Wiemy też, że nie wszystkie decyzje są łatwe i nie wszystkie chwile w podróży są przyjemnie. Jeśli planujesz wyjazd przygotuj się na zdarzenia losowe, typu choroby, wypadki, awarie, kradzieże. Przygotuj się też na niezapomniane chwile, jak posmakowanie węża na targu w Jakarcie, zachód słońca na końcu świata z twoimi dzieciakami lub zdobycie Machu Picchu z dzielnymi maluchami.

Jeśli chcesz poczytać trochę o naszych doświadczeniach z podróżowania z dziećmi zapraszam do zapoznania się z opisami podróży.

Jeśli lubisz czytać i oglądać książki podróżnicze kup wydaną przez nas Rysunkową Podróż po Ameryce Południowej.

Z okazji uczestnictwa w Kolosach za rok 2015 zaistnieliśmy w mediach – sam zobacz.

Publikujemy również dwa poradniki:

 • Jak kupić kampera w Ameryce Południowej – kompilacja wiedzy na temat zakupu kampera na miejscu, w Ameryce Południowej. Gdzie można szukać ofert, szczegóły dotyczące roboty papierkowej, trudności na trasie, nasze rady i doświadczenia.
 • Jak podróżować z małymi dziećmi – tematy odnośnie pordóży z dzieciakami, czyli planowanie, pakowanie, przelot, rady dotyczące pobytu na miejscu, nasze doświadczenia dotyczące sprzętu i sposobu podróżowania.

Pamiętaj: „If you can dream it, you can make it

 • Hi everyone,

  I travelled with Barbara and Andrew and the kids through the south of Bolivia. I was traveling by motorcycle. It was great to meet the family, and they were really cool to hang out with andb super generous, inviting me into their home to eat food and drink the great coffee Barbara makes! Traveling with these guys in one of the remotest and most beautiful parts of the world was one of the highlights of my trip. I wish them the very best on their adventure through Argentina, Chile and beyond! Hope to see you guys again!

  Best wishes,
  Ross

  • basiaggg

   hej Ross! thanks for your comment! I hope you’re enjoying Bolivia. We’re soon leave Calama, Chile and start exploring south 🙂

 • Dopiero teraz odkryłam Waszego bloga! A wcześniej kojarzyłam Was basięgg z Family Welcome Group z Couchsurfingu 🙂 Ale piękna wyprawa, marzenie! i jakie super rysunki, moje klimaty zdecydowanie 🙂 Pozdrowienia zza miedzy 😉

  • Basia

   hej Justa! A Wasz blog też super!!! WoW!!! Prześliczne zdjęcia – zazdroszczę oka i umiejętności 🙂
   Musimy się kiedyś spotkać i wymienić doświadczeniami. Może chcecie zagościć w Krakowie na jakiś weekend? A jeszcze zapraszam na slajdowisko i wystawę zdjęć w pubie Cudowne Lata (Garncarska 5) w niedzielę, 24-go maja o godz. 17.00

   • My mieszkamy w Krakowie, więc spokojnie kiedyś możemy się umówić 🙂 W niedzielę 24-tego nie damy rady, ale będę śledzić wydarzenia-slajdowiska, bo bardzo bym chciała posłuchać Waszych opowieści na żywo 🙂

 • Hello. What an amazing trip and an amazing family you are. We look forward to reading more about your travels and your life in Poland. 🙂

  • Basia

   Hi! I believe we’ll meet 🙂 I hope you’ll be our guests soon :)))