pokaz zdjęć i grafik z Ameryki Południowej w Tarnowie


„Za 20 lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań, złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj”

/Mark Twain/

Już za tydzień 25 i 26 czerwca 2016r będziewmy opowiadać o naszych podróżach w Centrum Sztuki Mościce w ramach cyklu podróżniczego „za horyzont domu” Festiwal „Dalekosiężni”, czyli letnie spotkania podróżników.

Będziemy opowiadać o naszej podróży (slajdy i grafiki) przez ponad 60 min. Będzie też osobna wystawa moich grafik wraz z opisem związanych z nimi wspomnień. Na podstawie tych grafik powstaje właśnie książka.

Oprócz nas na festiwalu będą jeszcze:

    • Monika Witkowska – dziennikarka i podróżniczka, zdobywczyni Korony Ziemi, która opowie o tym, jak zaoszczędzić na transporcie, gdzie szukać tanich noclegów i jak nie dać się okraść. A wszystko to przeplatane anegdotami ze swojego życia, w większości spędzonego w drodze. Czy można spędzić dwa tygodnie w Australii za 50 dolarów? Można. Tylko trzeba wiedzieć jak.
    • Bear Grylls w damskiej postaci, czyli Bear Girl – KamilaKielar, wyróżniona na Kolosach za swoją osiemsetkilometrową podróż rowerem przez Jukon. Będzie o bieganiu na długich dystansach. Tarnowianin Bartek Trela opowie o biegach ultra, m.in. o stumilowym (ok 160km) Western States Endurance Run który ukończył jako trzeci Polak w historii. Dowiemy się, co tkwi pod ciemną skórą Filipin, za sprawą podróżnika Tomasza Owsianego, który posługując się językiem tagalskim zyskał sobie zaufanie kilku plemion i dzięki temu mógł uczestniczyć w codziennym życiu ich lokalnej społeczności.
    • Rodzina Łopacińskich odwiedziła blisko 40 krajów, a ich dzieci, 11-letnia Łucja i 14-letni Wojtek podczas tych podróży prowadzili prelekcje o Polsce (w języku angielskim i hiszpańskim). Ponadto cała czwórka zdobyła dwa sześciotysięczniki w Boliwii i stanęła na wierzchołku Kilimandżaro.

Festiwalowi towarzyszyć będą dodatkowo: warsztaty z Moniką Witkowską, trening biegowy z Bartkiem Trelą, wystawa fotografii „Ej, odbudujmy Nepal” oraz filmy: „Run free” o biegaczach Tarahumara i historii Caballo Blanco oraz „Voyagers” o niezwykłej historii trójki przyjaciół, która wybrała się na spływ kajakiem rzekami Green i Colorado.

Szczegóły: www.csm.tarnow.pl oraz na www.facebook.com/ZaHoryzontDomu/

Dalekosiężnii_2016_plakat