Polska jest piękna!


Mamy ogromne szczęście. Wróciliśmy z mega-wyprawy po Ameryce Południowej, a po niej ruszylismy w Polskę i zakochaliśmy się w naszym kraju raz jeszcze!

Otóż spędziliśmy cały sierpień na krążeniu w północno-wschodnim kawałku naszego kraju, pogoda rozpieszczała nas, a przyroda nagradzała za ten wybrór.

Niby takie nic – wybraliśmy się na Mazury, aby dołączyć do Couchsurfing Family Meeting w Spychowie. Spotkanie było fantastyczne i naładowało nam akumulatory na dłużej. Na spotkaniu było mnóstwo warsztatów, ognisko, zabawy, pogaduchy, gry. Towarzystwo jest bardzo otwarte, jak to ludzie z CS.

Następnie ruszyliśmy na trasę Mazury / Warmia / Suwałki i spędziliśmy 3 tygodnie krążąc pomiędzy jeziorami, rzekami, łąkami, lasami i ślicznymi miasteczkami. Nocowaliśmy w naszym kamperze, prawie zawsze na dziko, delektując się wolnością i soczystą przyrodą.

Na koniec Olsztyn, Malbork, Toruń i Łódź – w każdym z tych miast byliśmy goszczeni przez jakąś rodzinę z dziećmi – spaliśmy dalej w naszym kamperze, ale poranki i wieczory spędzaliśmy z gospodarzami. Mieliśmy okazję poznać różne domy, różne modele życia i wychowywania dzieci, ale wszystko z obszarze rodzin z CS, czyli ludzi otwartych, pozytywnych, lubiących przygodę i ciekawych życia.

Teraz dalej delektujemy się Polską i świetną pogodą. Dużo się dzieje w naszym kraju, dużo się dzieje w Łodzi. Jest tu z czego wybierać, okazuje się, że łodzianie też są ogromnie pozytywni.

Ustabilizowane życie uspokaja nas wszystkich i daje czas na zajęcia, o które trudno w długoterminowej podróży. Teraz czas na delektowanie się tym co jest. Jak to mówią w Ameryce Południowej: DISFRUTA LA VIDA!

IMG_0670

polskie bociany – 1/3 całej populacji żyje u nas!

IMG_0697

wilk w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Są to okazy odratowane, które nie miały szans na przeżycie bez pomocy człowieka.

IMG_0716

park linowy w Stanicy w Spychowie. Na zdjęciu Denis , Iwona z córką oraz Andrzej i Kacper

IMG_0796

bunkry Mamerki – zabawa dla dużych chłopców

IMG_0830

kontemplacja natury..

IMG_0838

krzyże w parku obok byłego klasztoru kamedułów w Wigrach. Tu nocowaliśmy, było ognisko i towarzystwo innej rodzinki z kamperem

IMG_0841

zamyślony święty na terenie klasztornym..

IMG_0848

łapanie żab do szklanki. W tle były klasztor kamedułów w Wigrach

IMG_0929

Giżycko – kładka prowadząca od centrum do portu.

IMG_1007

Mrągowo – miasteczko Mrongville, czyli Dziki Zachód po naszemu

IMG_1011

Mrągowo – Kacper przymieża czaszkę byka

IMG_1019

Mrągowo – Muzeum Wojska Polskiego. Fantastycznie – do każdego pojazdu można wejść, wszystkiego można dotknąć, przesunąć, przycisnąć.

IMG_20150813_155106

Malbork – Kacper spotkał średnio przyjaznych Krzyżaków